Turnike Sistemi Fiyat

Turnike sistemleri, geçişleri kontrol altına almak için ve geçiş güvenliğinin sağlanması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Turnike sistemlerinde kullanılan turnikelerin 4 farklı farklı modeli bulunur. Bel turnikesi, boy turnikesi, hızlı geçiş turnikesi ve engelli geçiş turnikesi. Bu turnikelerin tamamı genel olarak aynı işlevi görüyor olsa da, kullanım açısından farklılık yaratmaktadır.

Bel turnike sistemleri; bir diğer ismiyle tripod turnike sistemleri, paslanmaz çelikten ya da elektrostatik boyalı olarak üretilmekte olan sistemlerdir. İç ve dış ortamlarda kullanılmak üzere farklı gövdelere sahip olan bu turnikelerde darbe emici absorberların kullanımına devam edilmektedir. Turnike kolundan hızlı bir şekilde geçiş yapıldığında turnike kolunun sabit olan bir hızda tamamlanması sağlanacaktır. Göbek mekanizmaları, dökümden imal edilmekte olan turnikelere genellikle metro ve metrobüs istasyonlarına giriş yaparken çok sık olarak denk gelebilirsiniz.

Hızlı geçiş turnikeleri ise yoğun geçişlerin yapılacağı alanlarda kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler, double ve single olmak üzere cam ya da pleksiden imal edilmektedirler. Şık ve sağlam tasarımları ile geçiş alanlarının tasarımlarına renk katacak olan bu turnikeler; iş merkezleri, plazalar, belediyeler, hastaneler, üniversiteler gibi yerlerde de tercih edilebilmektedir. Üstelik parmak izi okuyucular, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol terminalleri de bu cihazlara tetik verebilmek için tercih edilebilir.

Engelli geçiş turnikeleri de bir diğer isimleri ise vip turnikeler, engelli bireylerin geçiş yapabilmesi için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerden geçiş yapabilmek çok kolaydır. Temassız bir şekilde geçiş yapılabileceği için uzun seneler boyunca da sorunsuz bir şekilde kullanma imkanı bulunmaktadır. Bu turnikeler, turnike sistemi tercih edilen tüm alanlarda güvenle tercih edilebilir. Kullanımları ve montajları zaten oldukça basittir. Ekibimiz kolayca monte işlemini gerçekleştirerek kullanıma devam etmenizi sağlarlar.

Boy turnike sistemleri, standart olan turnikelerin üzerinden ya da altından insanların taşkınlık yapmalarını önlemek amacıyla kullanılan turnikelerdir. Bu turnikeler, içerisindeki döner mekanizma üç kollu veya dört kollu olacak şekilde üretilmektedir. Stadyum ve spor merkezi gibi alanlarda ya da konser alanlarında kullanılabilmektedir. Turnike sistemleri hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın!